GENEL MÜDÜRÜMÜZDEN

images

Değerli velilerimiz ve sevgili öğrenciler,

Binlerce öğrenciyi üniversiteli yapmanın mutluluğunu yaşayan, başarılarıyla gündeme gelen ve bu başarıların coşkusuyla büyüyen, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumu olmanın gururunu yaşayan Final Eğitim Kurumları…

1980’de arkadaşlarımızla bu yola çıkarken bir hayalimiz vardı: Anasınıfından üniversiteye dek her kademede okullaşmak… Şimdi bu hayali gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Final, “hem yaşam, hem sınav başarısı” felsefesiyle özel okul alanında da 2005 yılından beri faaliyetlerini sürdürüyor. Ne mutlu ki bugün gelinen noktada Final Eğitim Kurumları, özel okul alanında artık Türkiye’nin dört bir yanında büyüyor, gelişiyor, başarılarıyla adından söz ettiriyor. İzde yürüyen değil, iz bırakan olmak için anaokulundan başlayıp yaşam ve üniversiteye bir köprü kurarak ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı Atatürkçü bir çizgide “ilmi hür, fikri hür, vicdanı hür” bireyler olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki okul seçimi, çocuklarımız için öngördüğümüz yaşam biçiminin ilk aşamasıdır. Bu bilinçle anaokulundan başlayıp yaşam ve üniversiteye bir köprü olan Final Okulları’nda ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı, sağduyulu, özgüveni yüksek, sorumluluk sahibi, çalışkan, kendi kültürünü ve tarihini bilen, milli değerlerine bağlı, en az bir yabancı dili çok iyi konuşabilen, çağdaş teknolojiyi kullanan, kendini ifade etme yeteneğine sahip, ülkesini seven ve kucaklayan, aynı zamanda evrensel düşünebilen, dürüst, özverili, aile bağlarına değer veren, sanatla ilgilenen ve tüm bunların yanında okul ve sınav başarılarıyla da adından söz ettiren öğrenciler olarak yetiştirmek için çalışıyoruz.

Biz Final Okulları’nı hayal ederken şöyle düşündük: Öyle okullar kurmalıyız ki bizler hayata veda ettikten sonra da o okulun ismi ve misyonu sürsün, o okul insanlığa değer katan bireyler yetiştirmeye devam etsin. Bu hedef doğrultusunda kurduğumuz okullarımızın harcına köklü, sarsılmaz değerlerimizi kattık: Dürüstlük, çalışkanlık, insana, çevreye ve topluma saygı… Bizler gözlerimizi 70-80 yıllık geleceğe değil, 700-800 yıllık geleceğe çevirdik. Final, böyle bir iddiayla yola çıktı. Eminim ki sizlerin bize olan inancı, ilgisi ve güveniyle bundan sonra da adımızdan söz ettirmeyi sürdüreceğiz.

Yaşamın her alanında başarı ve güzelliklerle karşılaşmanız dileğiyle, kaleminiz güçlü, zihniniz açık olsun…

Şevket ERTEM